Compare
₨450Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨450Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗦𝗘 – Ultra Series SMD – (7W)
𝗦𝗘 – Ultra Series SMD – (7W)| MODEL | SE-Ultra Series |
| POWER | 7 Watt |
| PF | 0.95 |
| IP RATING | IP44 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 120-130Lm/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K/4000K6000K |
𝗦𝗘 – Wall Washer
𝗦𝗘 – Wall Washer| POWER | 36 WATT |
| INPUT | AC220V |
| COLOR TEMP | 3000K |
| SIZE | 40*25*1000MM |
| IP RATING | IP 65 |
𝗦𝗘 Glint Solar Led Street Light
𝗦𝗘 Glint Solar Led Street Light| MODEL | SE-SOLAR LED STREET LIGHT |
| POWER | 120W |
| BATTERY CAPACITY | 84AH |
| IP RATING | IP65 |
| WORKING TIME | 16 HOURS |
| LUMENS | 240-260Lm/W |
| BATTERY TYPE | LITHIUM |
| CCTK | 6000K |
Compare
₨650Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨650Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗦𝗘 PL Acrylic led light – (18W)
𝗦𝗘 PL Acrylic led light – (18W)| Model | SE PL Acrylic LED light |
| Watt | 18W |
| Color | 3000k-4000k-6000k |
| Input | AC85-265v 50/60 Hz |
Compare
₨900Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨900Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗦𝗘 PL Acrylic led light – (24W)
𝗦𝗘 PL Acrylic led light – (24W)| Model | SE PL Acrylic LED light |
| Watt | 24W |
| Color | 3000k-4000k-6000k |
| Input | AC85-265v 50/60 Hz |
Compare
₨750Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨750Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗦𝗘 PM Acrylic led light – (18W)
𝗦𝗘 PM Acrylic led light – (18W)| Model | SE PM Acrylic led light |
| Watt | 18W |
| Color | 3000K-4000K-6000K |
| Input | AC85-265v 50/60 Hz |
Compare
₨1,000Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨1,000Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗦𝗘 PM Acrylic led light – (24W)
𝗦𝗘 PM Acrylic led light – (24W)| Model | SE PM Acrylic led light |
| Watt | 24W |
| Color | 3000K-4000K-6000K |
| Input | AC85-265v 50/60 Hz |
Compare
₨1,300Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨1,300Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗦𝗘 PM Acrylic led light – (36W)
𝗦𝗘 PM Acrylic led light – (36W)| Model | SE PM Acrylic led light |
| Watt | 36W |
| Color | 3000K-4000K-6000K |
| Input | AC85-265v 50/60 Hz |
𝗦𝗘 Super Sonic Solar Street Light – (300W)
𝗦𝗘 Super Sonic Solar Street Light – (300W)| MODEL | SE SUPER SONIC |
| WATT | 300 |
| BATTERY BACKUP | 10-12 HOURS |
| IP RATING | IP65 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 180lm/w(+/-5%) |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K-6000K |
