Compare
₨600Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨600Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗦𝗘 – Saturn Series SMD – (7W)
𝗦𝗘 – Saturn Series SMD – (7W)
₨600
| MODEL | SE-Saturn Series |
| POWER | 7 Watt |
| PF | 0.95 |
| IP RATING | IP44 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 120-130Lm/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K/4000K6000K |
𝗦𝗘 – Solar Flood Light – (100W)
𝗦𝗘 – Solar Flood Light – (100W)
₨12,500
| MODEL | SE Solar Flood Light 100W |
| BATTERY BACKUP | 10-12 Hours |
| SOLAR PANEL | 20W 9V |
| IP RATING | IP65 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | +150LM/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3 in 1 Colors |
𝗦𝗘 – Solar Flood Light – (50W)
𝗦𝗘 – Solar Flood Light – (50W)
₨10,500
| MODEL | SE Solar Flood Light 50W |
| BATTERY BACKUP | 10-12 Hours |
| SOLAR PANEL | 10W 9V |
| IP RATING | IP65 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | +150LM/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3 in 1 Colors |
𝗦𝗘 – Solar Garden Light – (150W)
𝗦𝗘 – Solar Garden Light – (150W)
₨10,499
| MODEL | SE-UFO-150 |
| SOLAR PANAL | 5V 18W |
| PF | 0.95 |
| IP RATING | IP65 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 175Lm/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K-6000K |
𝗦𝗘 – Solar Garden Light – (200W)
𝗦𝗘 – Solar Garden Light – (200W)
₨12,999
| MODEL | SE-Garden Lights 200 Watt |
| SOLAR PANAL | 5V 18W |
| PF | 0.95 |
| IP RATING | IP65 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 175Lm/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K-6000K |
𝗦𝗘 – Super Smart Street Light – (120W)
𝗦𝗘 – Super Smart Street Light – (120W)
₨26,500
| MODEL | SE-Super Smart -120 |
| BATTERY | 30AH/3.2V |
| SOLAR PANEL | 25W /10V |
| IP RATING | IP65 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 180LM/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K and 6000K |
𝗦𝗘 – Super Smart Street Light – (150W)
𝗦𝗘 – Super Smart Street Light – (150W)
₨30,000
| MODEL | SE Super Smart -150 |
| BATTERY | 40AH/3.2V |
| SOLAR PANEL | 32W /10V |
| IP RATING | IP65 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 180LM/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K and 6000K |
𝗦𝗘 – Super Smart Street Light – (180W)
𝗦𝗘 – Super Smart Street Light – (180W)
₨33,499
| MODEL | SE Super Smart -180 |
| BATTERY | 50AH/3.2V |
| SOLAR PANEL | 35W /10V |
| IP RATING | IP65 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 180LM/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K and 6000K |
Compare
₨9,499 – ₨13,499Price range: ₨9,499 through ₨13,499Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨9,499 – ₨13,499Price range: ₨9,499 through ₨13,499Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗦𝗘 – UFO Light
𝗦𝗘 – UFO Light
₨9,499 – ₨13,499Price range: ₨9,499 through ₨13,499
| IP rating | IP 65 |
| Power | 100, 150, and 200 W |
| Efficiency | >90% |
| Power factor | 0.95 |
| lumens | 130 – 140 LM |
| Cri | >80 |
