Compare
₨10,200Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨10,200Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗦𝗘 – NB Flood Light – (200W)
𝗦𝗘 – NB Flood Light – (200W)| MODEL | SE-NB |
| POWER | 200W |
| PF | 0.95 |
| IP RATING | IP65 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 120Lm/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K-6000K |
Compare
₨2,200Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨2,200Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗦𝗘 – NB Flood Light – (30W)
𝗦𝗘 – NB Flood Light – (30W)| MODEL | SE-NB |
| POWER | 30W |
| PF | 0.95 |
| IP RATING | IP65 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 120Lm/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K-6000K |
Compare
₨3,700Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨3,700Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗦𝗘 – NB Flood Light – (50W)
𝗦𝗘 – NB Flood Light – (50W)| MODEL | SE-NB |
| POWER | 50W |
| PF | 0.95 |
| IP RATING | IP65 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 120Lm/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K-6000K |
Compare
₨500Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨500Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗦𝗘 – PL Acrylic led light – (10W)
𝗦𝗘 – PL Acrylic led light – (10W)| Model | SE PL Acrylic LED light |
| Watt | 10W |
| Color | 3000k-4000k-6000k |
| Input | AC85-265v 50/60 Hz |
𝗦𝗘 – Pro Smart – (220W)
𝗦𝗘 – Pro Smart – (220W)| MODEL | 220W SE Pro Smart |
| POWER | – |
| PF | – |
| IP RATING | IP65 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 180lm/w(+/-5%) |
| CRI | >80 |
| CCTK | 6000K-6500K |
𝗦𝗘 – Pro Smart Street Light – (250W)
𝗦𝗘 – Pro Smart Street Light – (250W)| MODEL | 250W SE Pro Smart |
| POWER | – |
| PF | – |
| IP RATING | IP65 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 180lm/w(+/-5%) |
| CRI | >80 |
| CCTK | 6000K-6500K |
𝗦𝗘 – Pro Smart Street Light – (300W)
𝗦𝗘 – Pro Smart Street Light – (300W)| MODEL | 300W SE Pro Smart |
| SOLAR PANEL | 70w/10v |
| BATTERY | 48AH/6.4V |
| IP RATING | IP65 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 180lm/w(+/-5%) |
| CRI | >80 |
| CCTK | 6000K-6500K |
𝗦𝗘 – Rocket Solar Street Light – (100W)
𝗦𝗘 – Rocket Solar Street Light – (100W)| Model | SE-Solar Rocket |
| Watt | 100 |
| Color | Warm/White |
| CRI | >70 |
| Battery Backup | 8-10 Hours |
| Lumens | >140Lm\w |
| Solar panel | 16w\6v |
Compare
₨800Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨800Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗦𝗘 – Saturn Series SMD – (12W)
𝗦𝗘 – Saturn Series SMD – (12W)| MODEL | SE-Saturn Series |
| POWER | 12 Watt |
| PF | 0.95 |
| IP RATING | IP44 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 120-130Lm/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K/4000K6000K |
