Compare
₨1,300Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨1,300Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Modular Series COB Down Light – (12W)
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Modular Series COB Down Light – (12W)
Compare
₨1,850Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨1,850Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Modular Series COB Down Light – (18W)
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Modular Series COB Down Light – (18W)
Compare
₨950Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨950Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Modular Series COB Down Light – (7W)
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Modular Series COB Down Light – (7W)
Compare
₨1,700Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨1,700Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Moveable Cylinder Light – (12W)
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Moveable Cylinder Light – (12W)| MODEL | SE Moveable Cylinder Light |
| PF | 0.95 |
| Power | 12Watt |
| IP RATING | IP44 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 130 – 140 LM/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K and 4000K |
Compare
₨2,500Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨2,500Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Moveable Cylinder Light – (20W)
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Moveable Cylinder Light – (20W)| MODEL | SE Moveable Cylinder Light |
| PF | 0.95 |
| Power | 20Watt |
| IP RATING | IP44 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 130 – 140 LM/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K and 4000K |
Compare
₨2,500Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare
₨2,500Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Sole Cylinder Light – (120W)
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Sole Cylinder Light – (120W)| MODEL | SE Sole Cylinder Light |
| PF | 0.95 |
| Power | 15 Watt |
| IP RATING | IP44 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 130 – 140 LM/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K and 4000K |
𝗦𝗘 – (Rocket) Solar Street Light – (200W)
𝗦𝗘 – (Rocket) Solar Street Light – (200W)| Model | SE-Solar Rocket |
| Watt | 200 |
| Color | Warm/White |
| CRI | >70 |
| Battery Backup | 8-10 Hours |
| Lumens | >140Lm\w |
| Solar panel | 16w\6v |
𝗦𝗘 – A-B-S Solar Street Light – (200W)
𝗦𝗘 – A-B-S Solar Street Light – (200W)| Model | SE-Solar A-B-S |
| Watt | 200 |
| Color | Warm/White |
| CRI | >80 |
| Battery Backup | 8-10 Hours |
| Performance | Excellent |
| Energy Saving | 100 Percent |
𝗦𝗘 – Beam Light (200) Watt
𝗦𝗘 – Beam Light (200) Watt| LUMENS | 100Lm |
| WATT | 200W |
| PF | 0.95 |
| IP RATING | IP65 |
| EFFICIENCY | >90% |
