๐ฆ๐ โ Ultra Series SMD โ (7W)
โจ450
| MODEL | SE-Ultra Series |
| POWER | 7 Watt |
| PF | 0.95 |
| IP RATING | IP44 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 120-130Lm/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K/4000K6000K |
Description
SE ULTRA LIGHT SERIES:
โจ450
| MODEL | SE-Ultra Series |
| POWER | 7 Watt |
| PF | 0.95 |
| IP RATING | IP44 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 120-130Lm/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K/4000K6000K |
SE ULTRA LIGHT SERIES:
install this less consumption Led Lights and make your environment peaceful
and comfortable. This LED lamp series can be used as key lighting and in
various commercial places and homes.
1. Energy conservation and environmental protection low power consumption, high luminous efficiency, reduced 002 emissions, and no mercury and other harmful subsidence
2. Good safety high quality sold lant source, the internal structure is firm without looseness and infation
3. Small size and light weight.
4.A variety of color temperature configurations to meet the requirements of different customer
The appearance design is novel and the structure is reconable, which is suitable for the lighting needs of commercial occasions.
1 LED ceiling lamp series can be used as say lighting and salary lighting in various commercial places or homes
2. Commercial places such as hotels, restaurants, supermarkets, museums, etc.
3. Household places such as living room dining room, etc.
| Color | Natural White, Warm, White |
|---|
Compare โจ650Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Model | SE PL Acrylic LED light |
| Watt | 18W |
| Color | 3000k-4000k-6000k |
| Input | AC85-265vย 50/60 Hz |
โจ650Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare โจ1,450Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
โจ1,450Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare โจ950Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
โจ950Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare โจ1,250Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
โจ1,250Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare โจ2,500Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| MODEL | SE Moveable Cylinder Light |
| PF | ย 0.95 |
| Power | ย 20Watt |
| IP RATING | IP44 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 130 โ 140 LM/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K and 4000K |
โจ2,500Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare โจ500Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Model | SE PL Acrylic LED light |
| Watt | 10W |
| Color | 3000k-4000k-6000k |
| Input | AC85-265vย 50/60 Hz |
โจ500Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare โจ2,500Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| MODEL | SE Sole Cylinder Light |
| PF | ย 0.95 |
| Power | ย 15 Watt |
| IP RATING | IP44 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 130 โ 140 LM/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K and 4000K |
โจ2,500Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare โจ850Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
โจ850Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare โจ1,300Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
โจ1,300Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare โจ750Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Model | SE PM Acrylic led light |
| Watt | 18W |
| Color | 3000K-4000K-6000K |
| Input | AC85-265vย 50/60 Hz |
ย
โจ750Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
SE LEDS has been at the forefront of lighting technology in Pakistan for three decades, consistently delivering cutting-edge and innovative LED lighting solutions.
ADDRESS: Office No 701-727 7th floor Paradise Garment center, Near passport office Saddar Karachi.
PHONE: +92 309 597 9108
EMAIL: info@seldedworld.com.pk
ยฉ Copyright 2025 SELED. All Rights Reserved
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.