Compare ₨1,700Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare ₨1,700Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Moveable Cylinder Light – (12W)
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Moveable Cylinder Light – (12W)| MODEL | SE Moveable Cylinder Light |
| PF | 0.95 |
| Power | 12Watt |
| IP RATING | IP44 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 130 – 140 LM/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K and 4000K |
Compare ₨2,500Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare ₨2,500Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Moveable Cylinder Light – (20W)
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Moveable Cylinder Light – (20W)| MODEL | SE Moveable Cylinder Light |
| PF | 0.95 |
| Power | 20Watt |
| IP RATING | IP44 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 130 – 140 LM/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K and 4000K |
Compare ₨2,500Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare ₨2,500Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Sole Cylinder Light – (120W)
𝗔𝗥𝗥𝗖𝗢 – Sole Cylinder Light – (120W)| MODEL | SE Sole Cylinder Light |
| PF | 0.95 |
| Power | 15 Watt |
| IP RATING | IP44 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 130 – 140 LM/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K and 4000K |
Compare ₨800Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare ₨800Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗦𝗘 – Saturn Series SMD – (12W)
𝗦𝗘 – Saturn Series SMD – (12W)| MODEL | SE-Saturn Series |
| POWER | 12 Watt |
| PF | 0.95 |
| IP RATING | IP44 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 120-130Lm/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K/4000K6000K |
Compare ₨600Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Compare ₨600Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
𝗦𝗘 – Saturn Series SMD – (7W)
𝗦𝗘 – Saturn Series SMD – (7W)| MODEL | SE-Saturn Series |
| POWER | 7 Watt |
| PF | 0.95 |
| IP RATING | IP44 |
| EFFICIENCY | >90% |
| LUMENS | 120-130Lm/W |
| CRI | >80 |
| CCTK | 3000K/4000K6000K |
